Felújított lakásba tért haza a szívátületett kislány

Dorina talán az egyik legismertebb szívbeteg kislány. Lyukas szívvel született, 2011 őszén került kórházba, műszívvel tartották életben csaknem 10 hónapig, mire sikerült donort találni.

Több férőhely a megújult Madarász utcai kórházban

Átalakult a Madarász utcai Gyermekkórház sebészete. Ehhez a kórház vezetői anyagi segítséget kértek a Gyermekmentő Alapítványtól is.

Miss World Hungary nyertese ellátogatott Alapítványunk egyik támogatottjához

2012 Magyarország szépségkirálynője, Cserháti Tamara megkeresett minket, hogy szeretne segíteni egy komoly betegségben szenvedő gyermeknek.

Horváth Éva a Gyermekmentő Alapítvány által támogatott gyermekeken segített

Horváth Éva olyan családban nevelkedett, ahol jellemző volt a rászorulók megsegítése, így ha van neki rá lehetősége mindig jótékonykodik.

A Madarász utcai Gyermekklinikában folynak az átalakítási munkálatok

A Gyermekmentő Alapítvány 4 000 0000 Ft-tal járult hozzá a Madarász utcai Gyermekklinika három fázisú ütemtervéhez.

18 éves teljesen vak Fruzsinát támogatja az Alapítvány

Fruzsina egy 18 éves ambiciózus teljesen vak kislány, aki tele van tervekkel, és mindent megtesz, hogy megvalósítsa őket.

A 4 éves beteg Dávidkát támogatja az alapítvány

A 4 éves Dávidka mentálisan visszamaradott, epilepsziás, és mozgásfejlődése elmaradott.

A 13 éves Eriket támogatja az alapítvány

A 13 éves Erik az első gyermek Magyarországon, akin elsőként őssejtbeültetést végeztek a gyógyulás reményében. Az alapítvány egy steril szoba kialakításával, illetve egy laptoppal támogatta a beteg gyermeket.

Ételintolerancia teszt támogatása autista gyermekeknél

2011-ben a Dr. Büki György által vezetett munkacsoport „Ételintolerancia vizsgálata autista gyermekekben” címmel klinikai vizsgálatot indít a Heim Pál Kórház Autizmus Szakrendelésének 3-10 év közötti betegein, melyet a Gyermekmentő Alapítvány is támogat.

Látogatás a Szegedi Gyermekklinikán

A Gyermekmentő Alapítvány 2011-ben gyermeknap alkalmával a Szegedi Gyermekklinika kis betegeit látogatta meg, és kedveskedett nekik ajándékkal, és egy színvonalas zenés rendezvénnyel.

Betegőrző monitor ajándékozással egybekötött Mikulás ünnepség

Az alapítvány 2010. decemberében a Szegedi Gyermekklinikára látogatott, ahova egy korszerű betegőrző monitort vitt a kórháznak, valamint az osztályokon fekvő beteg gyermekeknek kedveskedett mikulás csomagokkal.

FOODTEST Ételintolerancia teszt támogatása

Az alapítvány a támogatók által történő felajánlásokból támogatja az ételintolerancia tesztet, fehérjechip alapú diagnosztikai rendszerrel történő vizsgálatát.

Alapítványi támogatásból a Seholszigeti kalandparkban

Az alapítvány a Seholszigeti kalandparkba rendezett eseménnyel szeretett volna kedveskedni több száz gyermekmenk, és családjuknak, akiket a park mesebeli kis házikói, és számtalan élmény is várt a nagy napon.