FOODTEST Ételintolerancia teszt támogatása

Az ételintolerancia számos gyermekkori betegséget és problémát okozhat, ezek közül csak néhányat kiemelve:
  • hiperaktivitás
  • figyelemhiány
  • tanulási nehézségek
  • bőrproblémák
  • középfülgyulladás
  • hasi fájdalmak és elhízás
A tapasztalatok szerint sajnos ezek a betegségek egyre gyakrabban fordulnak elő. Nem könnyű megkülönböztetni az ételintolerancia tüneteit, az ételallergiától, mert nagyon hasonlítanak egymásra.

A leggyakoribb tünetek, melyek előfordulhatnak:

• orrfolyás, orrnyálkahártya gyulladás
  • kiütések és egyéb bőrproblémák
  • ekcéma
  • gyomorfájás vagy hányás
  • hasmenés
  • székrekedés
  • alhasi görcs és fájdalom
  • általános gyengeség és fáradtság

Az ételintoleráns gyermek immunrendszere az ételt kórokozónak érzékeli és antitestet termel ellene. A betegség érdekessége, hogy míg az ételallergia esetén a tünetek röviddel az étkezés után jelentkeznek, addig az ételintolerancia esetén a tünetek jóval később.

Mivel a tünetek lassan alakulnak ki, így FOODTEST nélkül nagyon nehéz meghatározni, hogy melyek azok az ételek, amik az intoleranciát okozzák.

Jelenleg a gyermekkori betegségek megelőzésére, valamint a már meglévő tünetek kiváltó okának/okainak feltárására a FOODTEST ételintolerancia mérés a legalkalmasabb. A mérési eredmények alapján kialakítható a megfelelő étrend, mellyel a betegség és kellemetlen tünetei megszüntethetők.

Az alapítvány kuratóriuma úgy határozott, hogy az autista gyermekeket érintő gyógyító és rehabilitációs tevékenységek fejlesztését célzó fenti kutatást az adó 1% -ból beérkező támogatásokból támogatja.

A támogatás a Genarrayt Microarray 200+ módszerrel végzett laboratóriumi ételintolerancia vizsgálatokra terjed ki.

Az Alapítvány – támogatása keretében - a vizsgálatok elvégzésével a Medical Partner Humán Diagnosztikai Laboratóriumot bízta meg, mely jelenleg az ezen vizsgálatokat végző egyetlen független hazai laboratórium.